Hydraulické komponenty od MHI servis

hydraulika

Hydraulika, hydraulické hadice nebo jen servis vysokozdvižných vozíků, to vše potřebuje většina českých firem ať už se zabývají čímkoli. V článku se zaměřím na nějčastější úkony a servis spojený s hydraulickými systémy. Podceňování servisu se nevyplácí, případné škody a zanedbání jsou vysoké.

Hydraulika a hydraulická zařízení

Hydraulika jako taková je velmi zajímavá technická disciplína zabývající se využitím mechanických vlastností tekutin pro technické účely. Teoretický čerpá ze základů mechaniky tekutin. Hydraulika využívá jak znalostí z hydrostatiky, tak i z hydromechaniky. Hydraulika tedy studuje rovnováhu i pohyb tekutin, ale také vzájemné působení tekutin a tuhých těles. Princip je následující, pokud je vystaven síle jeden píst, kapalina se přesune k pístu druhému. Teoreticky se čerpá ze znalostí Pascalova zákona a ten hovoří, že síla, která je vyvíjena na jedno místo, vytvoří v kapalině tlak, jehož vlivem je tekutina přesunuta k pístu druhému. Na druhý píst je vyvíjen stejně velký tlak díky kapalině. Hydraulické prvky slouží ke znásobení a přenosu síly, která je na píst vyvíjena. Hydraulické zařízení se nejčastěji skládá z dvojice pístů a nezbytného hydraulického oleje.

Servis hydrauliky

Servis a údržba těchto zařízení je velmi důležitý, protože v případě nedodržení výměny hydraulického oleje dochází k opotřebení a snížení životnosti všech částí. Partnerem pro hydrauliku je společnost MHI servis spol. s.r.o., která navazuje na více než dvacetiletou tradici a zkušenosti podniku HYDROCOM. Výhodou tohoto spojení je velký sortiment skladových položek. Portfolio produktů zahrnuje hydraulické hadice, hydraulické šroubení, hydraulické trubky a spoustu dalších prvků, jež využijete v oblasti hydrauliky. V nabídce najdete vše, co Váš hydraulický systém potřebuje.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4