Arcitektura a design budov ve městech

Dnes se u nás podíváme na jedny z nejzajímavějších architektonických počinů na světě a budeme je prezentovat i s vizuálním doplněním. Tedy s obrázky ve formě fotografií a přidáme k nim krátký, těžce neprofesionální popisek. Trocha zábavy nikomu nikdy neuškodila, není liž pravda?

  • New York – BIG

Tato jasná kopie postavy Pyramid head ze Silent Hill je situována přímo v New Yorkských ulicích, aby mohla psychicky deptat všechny znalce této hororové série. Rozhodně zajímavé, ač těžce neefektivní využití místa.

  • Bůhvíkde – Bůhvíco

 

Moderní architektura

Tento až postoderní kousek ze sebe vyřazuje jediné slovo: „futurismus“. Bohužel se nejspíš jedná jen o nákres toho, jak by mohla architektura vypadat v případě, že nás dostane globální oteplování a budeme nuceni žít na moři. No netěšíte se, až ta katastrofa nastane? Jenom budeme potřebovat dostatečné množství zahrazovacích sloupků, abychom náhodou nepřepadli.

  • Doha – Museum Islámského umění

museum islámského umění

Invaze západní civilizace pronikla i do muslimského umění a architektury. V tomto případě se ti, kteří údajně provádějí invazi do evropských zemí, inspirovali ve hře Minecraft a jeho kostičkového designu. I nás Kostkáč by měl radost a ihned by konvertoval.

  • Lou Ruvo – Centrum pro zdraví mozku

centrum pro zdraví mozku

Na to, že je budova centrem pro zdraví mozku, tak mi z toho jde hlava kolem. Možná to byl architektonicky-funkční účel? Získat více pacientů. Navíc se jim mozková příhoda objeví zrovna ve chvíli, kdy prochází kolem budovy, takže ušetří za sanitku, hmm. Tohle už fakt není žádný zlínský funkcionalismus.

  • Hiroshima – Stužková kaple

Stužková kaple

Mnozí si myslí, že se Hiroshima ještě nemohla vzpamatovat z „pikadonu“, který padl na její hlavu; Stužková kaple, která slouží především pro svatby, ale svědčí o opaku. Každý z páru stoupá nahoru po jiném schodišti, až se nakonec potkají na vrcholku. No není to krásné! Doufám, že si nezapomněli s sebou vzít zásnubní prsteny, to by byl trapas.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4