Jak netradičně oživit budovu? Prosklenými dveřmi!

První by vás možná napadlo něco ve stylu "pořídit nové obrazy" nebo "obměnit světla". Z velké části s vámi souhlasíme, ale nemyslíte, že používat k dekorování dekorace je tak trochu ohrané? Co třeba takové dveře?

Dveře jsou jednou z nejdůležitějších částí budov a přesto se na ně často zapomíná. Díky dveřím se do budovy dostanete a také vám umožňují procházet mezi jejich jednotlivými částmi. Proč z nich tedy neudělat výrazný vizuální prvek? Můžete si myslet, že skleněné posuvné dveře, které vídáte v obchodních centrech nebo nemocnicích jsou jenom nudné skleněné obdélníky a že z nich přece není možné udělat dechberoucí dekoraci. Co když vám řekneme, že se pletete? 

Jasně, většinou se (hlavně z úsporných důvodů) opravdu upřednostňují obyčejné dveře. Dále také proto, že v mnoha interiérech, kde se skleněné dveře používají, jsou z provozních důvodů lepší ty obyčejné. Například již zmíněné nemocnice potřebují hlavně efektivitu. Vizuální efekt patří do jiných oblastí. Jaké oblasti myslíme? Například hotely. Představte si moderní hotel, který je navrhnut tak, aby byly hlavním prvkem netradiční tvary - například kruh. Zde jsou prosklené dveře naprosto ideální, protože i v zavřeném stavu vytvářejí dojem, že lze dveřmi normálně projít. 

skleněné posuvné dveře

Také nemusíte pořizovat dveře v klasickém designu - buď bez rámu, nebo s hliníkovým rámem. Existují také posuvné dveře, které mají rám ze dřeva a skvěle tak doplní i tradičně vypadající budovu. Také bychom se konečně mohli dostat k té části, kde ze dveří uděláme hlavní vizuální prvek. Vysokou školu na to nepotřebujete, stačí trocha kreativity a barev na sklo. Budou dveře v budově, kde se pohybuje hodně malých dětí? Pořádně se vyblbněte a namalujte na sklo třeba duhu. Nebo jednorožce. Nebo děti nechte, aby si s barvami hrály samy a vytvořily vám naprosto originální dveře. Pokud máte budovu, která má být serióznější, můžete najmout zkušeného umělce, který vám na skle barvami vytvoří iluzi vitráže. Fantazii se zde meze nekladou!

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4