Prosklení střechy v komerčních budovách? Proč ne!

prosklená střecha

Prosklené střechy v komerčních budovách mohou dodat velkou estetickou hodnotu, zvláště, pokud jsou vhodně zpracované. V tomto článku vám řekneme výhody prosklených střech v komerčních budovách.

 

Design nadevše

Skutečnost, že prosklené prostory působí velice dobře esteticky je nám známý. Už jen proto, že nenajdete celebritu, která by si nechala postavit dům bez jediné skleněné stěny či střešního prostoru. Působí vzdušně, čistě a luxusně. Umožní vám pohled na přírodu z bezpečné vzdálenosti. V komerčních budovách propůjčí tyto vlastnosti a vyzdvihují celkový dojem z budovy o několik úrovní. 

 

Blíže k přírodě

Známým faktem je, že je pro naší psychiku dobré trávit denně čas v přírodě. Naše nabité diáře nám ale neumožní příliš mnoho času takto trávit a proto je dobré využít čehokoli, co nám může situace nabídnout. Sice neucítíte vítr na tváři, a neucítíte čerstvou trávu, ale i “pouhé” pozorování oblohy může navodit pohodu a prodloužit život.

Přírodní světlo

Přírodní světlo je vždy lepší než zářivky. Proto je dobrý nápad mít prosklený prostor v kancelářích, aby zaměstnanci, kteří musejí pracovat u počítačů, neměli další přítěž pro oči z umělých světel ve dne. Nejen, že prosklené střechy udrží teplotu stejně dobře, jako střechy běžné, ale přidanou hodnotou může být teplé světlo ze slunce. 

 

Od hotelů po restaurace

Nejeden hotel a restaurace využila těchto poznatků o prosvětlení střechy, protože mohou nabídnout v rámci relaxace a požitku z jídla o něco více, pokud si u toho mohou dívat na ptáky, kteří jim létají nad hlavami.

prosklená střecha, prosvětlení střechy

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4