Plakátovací tabule v obcích jsou skvělý zdroj informací

Plakátovací tabule jsou už tradiční způsob, jak informovat obyvatele o nadcházejících událostech. Hojně využívány jsou především na vesnicích, nebo v malých obcích, kam se ještě nedostaly city light vitríny a další způsoby propagace. I přes to, že je to sdělování informací docela zastaralé, musíme uznat, že má pořád své kouzlo a že má pořád asi něco do sebe. Proč by jinak byly plochy na plakáty tak oblíbené?

Chvilku se zamyslete nad tím, jaký typ sdělení nejčastěji vidíte. Představte si třeba plakátovací tabule ve vaší obci. My jsme to taky nedávno zkusili a na několik typů plakátů, které se často opakují, jsme si vzpomněli. Schválně, kolik jich budeme mít společných.

1. Plakáty na koncerty

Myslíme ty malé vesnické, i větší koncerty slavnějších interpretů, nebo dokonce i sloučené koncerty několika skupin nebo zpěváků. Takové plakáty jsou možná snad i nejčastější. Může se jednat o místní dechovkovou skupinu, nebo i profláklého zpěváka známého po celé republice. Na plátovacích plochách se najde místo pro každého a můžete se vsadit, že na koncertu bude hromada lidí.

2. Plakáty o veřejných událostech

Trhy, poutě, výstavy a další. Na to vše se dá vyrobit plakát, který bezpochyby přitáhne pozornost velkého množství lidí z různých oblastí. Výsledkem je obrovská účast nejen domácích, ale i těch, kteří se na akci přijeli podívat z větší dálky.

3. Volební plakáty

A samozřejmě občas přijde čas, kdy plakáty, které zvou na zábavné akce vystřídají plakáty, které zvou lidi k volbám. Najednou je plocha plná veselých obličejů a více či méně realistických slibů, které z dálky tvoří mozaiku nejrůznějších barev. Takové plakáty jsou často oběťmi více či méně zajímavého nebo vtipného vandalismu. I když ten vandalismus je na nich často to, co zaujme nejvíc. 

plakátovací tabule

Docela nás mrzí, že je na takových plochách zákaz volného vylepování. Bylo by zajímavé vidět, jaká díla by obyvatelé měst na plochy vyvěsili. Určitě by skvěle doplnily celkovou architekturu celého města.

Pokud jste s námi naši malou hru hráli, můžete nám napsat, na jaké další typy plakátů jste si vzpomněli. Určitě jich bude dost.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4