Lavičky z litiny - Pro každý park i zahradu

Litinové lavičky jsou jedním z běžných prvků každého parku nebo zahrady. Mají spoustu vzhledových variant, takže jsou využitelné opravdu všude a jejich příznivá cena z nich dělá jasnou volbu pro většinu městských mobiliářů i soukromých osob. Tento článek se nebude zabývat pouze obecnými informacemi o lavičkách, ale také tím, kde je můžete sehnat. Také vám vysvětlíme, co že to vlastně je ten městský mobiliář.

Začneme od toho nejobecnějšího, a to městským mobiliářem. Jedná se o soubor veřejných prvků, které mají jaký praktický, tak někdy i designový význam. Většinou jsou prvky městského mobiliáře vyráběny z kovu, ale najdete i prvky dřevěné nebo plastové. Typickými reprezentanty mobiliáře jsou veřejné vitríny na informační dokumenty, květináče odpadkové koše a samozřejmě také lavičky. Jsou to tedy věci, které svým způsobem usnadňují a zpříjemňují život ve městě.

Naším hlavním tématem jsou dneska lavičky, konkrétně ty litinové. Zvláštní je, že i když se jim říká litinové lavičky, velmi zřídka bývají celé z litiny. Ta tvoří pouze nohy laviček a jejich základní konstrukci. Sedací část už pak bývá nejčastěji vyrobena z různých druhů dřeva. To, co z nich dělá tak dobrou volbu pro každé město nebo objekt, je jejich designová rozmanitost. Najdete jak moderní lavičky, které se hodí na futuristické náměstí, tak i lavičky, které vzhledem míří spíš ke klasice. Takové lavičky se vyznačují litinovými prvky stočenými do různých spirálek a vlnek, což z nich dělá skvělou volbu pro historické parky nebo posezení k památkovým budovám.

litinové lavičky

Nejlevnější litinové lavičky můžete sehnat už zhruba od čtyř a půl tisíce korun. Při tvorbě ceny záleží nejčastěji na typu lavičky a jejích rozměrech. Často se ale cena odvíjí také od množství objednaných kusů. To je výhoda pro obce, protože právě ty nakupují v mnohem větších objemech než soukromníci.

Jednou z firem, které se městským mobiliářem zabývají, je firma Forplast. Nabízí velké množství různých druhů laviček a také veřejných informačních vitrín. Zajímavou součástí jejich nabídky jsou i veřejné posilovací stroje pro hřiště.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4