Oživte svůj domov bavlněnými látkami na patchwork!

Ať si s počátečním designem domu vyhrajete sebevíc, může se po čase docela omrzet. Nemusíte hned ale předělat celý vzhled, stačí změnit pár dekoračních prvků a hned budou vaše místnosti vypadat úplně jinak. Skvělou možností, jak toho dosáhnout, je patchwork. O tom se v dnešním článku pobavíme.

Dekorace pomocí látek není nic nového. Za látkové dekorace by se daly považovat polštáře, obyčejné deky a podobné prvky. Ty ale většinou bývají jednobarevné, takže se můžou po čase omrzet, nebo začít splývat se zbytkem. Tomu zamezí občasné výraznější dekorace, třeba v patchworkovém stylu. Patchwork už jste určitě někdy viděli. Buď naživo, nebo třeba na obrázku. Nejspíš i víte, jak se vyrábí. Jednoduše se vyberou různé kusy látek v několika barvách i tvarech a sešijí se dohromady. Tím vytvoří zajímavé vzory, které vytvoří zajímavý ruch v jinak sladěných prostorech. Patchwork dál můžete použít mnoha způsoby.

Můžete jej využít jako obyčejnou deku. Na patchworku je super, že neexistuje daný limit pro rozměry. Co se týče dek, můžete mít jak maličkou dečku na nohy, nebo několikametrového obra pro celou rodinu. A to v zajímavém vzoru, který nikde jinde na světě nenajdete. Deku si můžete vyrobit jak tenkou z jedné vrstvy, nebo klidně i zimní ze dvou vrstev s výplní vevnitř. Když v létě začnete s výrobou, můžete mít na zimu připravenou parádní deku. Další způsob, jak patchworkové látky využít, jsou polštáře. Ty jsou sice o dost menší, než deky, ale v malém obýváku nebo pokoji rozhodně pozornost získají. Pokud váš šití začne bavit opravdu hodně, nic vám nebrání vyrobit si různobarevnou dekoraci přes celou stěnu. Patchwork můžete využít v při výrobě praktičtějších věcí, jako například chňapky na vaření. U nich si ale dejte pozor na to, aby byly pořádně vycpané. Ani ten nejstylovější vzor vás neochrání před nepříjemnou spáleninou.

bavlněné látky na patchwork

Patchwork je skvělá aktivita pro samostatný odpočinek, nebo jako zábava s partou přátel. Navíc je tak jednoduché začít. Stačí nakoupit bavlněné látky na patchwork a můžete se pustit do díla!

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4