Neuspěchejte nákup požárních uzávěrů

obrázek požárních uzávěrů

Asi vám nemusíme říkat, v čem se požární uzávěry liší od obyčejných dveří, vstupů a vjezdů. Co vám ale musíme říct, že byste jejich nákup určitě měli promyslet. V nejhorších případech jde totiž v průmyslu o životy a ty rozhodně nechcete riskovat kvůli chybějícím protipožárním uzávěrům nebo kvůli jejich špatnému výběru. Máme pro vás několik tipů na to, jak se vyhnout zbytečným problémům, které by mohly neuváženým nákupem nastat.

1. Špatný typ uzávěru

Velmi častá chyba, které se dopouští především ti, kteří si nenechají poradit od výrobce dveří. Stojí si za rolovacími vraty i přesto, že jim bylo desetkrát vysvětleno, že v tomto konkrétním případě by byla mnohem lepší roletová vrata. Výrobce má s uzávěry mnohem více zkušeností a na základě podaných informací o budově i o vašem podnikání je schopen poradit, jaký typ se pro vás hodí nejvíc. Myslet musíte také na to, kdo nebo co uzávěr bude primárně využívat. Pro průchod lidí jsou ideální otevíravá vrata. Pokud ale počítáte s častým průjezdem vozíků nebo aut, bude pro vás lepší jeden z automatických druhů.

Požární uzávěry nejsou dveře do pokoje, dávejte si při výběru opravdu pozor.

2. Snaha šetřit

Kvůli rozdílné konstrukci budou protipožární uzávěry vždy o něco dražší, než ty obyčejně. V tomto případě se ale šetření nevyplatí. Požární uzávěry mají schopnost zadržet oheň na dostatečně dlouhou dobu, aby před příjezdem hasičů došlo k co nejmenší škodě na majetku. Ta by vás mohla stát mnohem více, než počáteční investice do protipožárních dveří.

3. Nedůvěryhodný výrobce

S tímto se setkáte i při nákupu spotřebního zboží. Vždy je lepší pořizovat věci od výrobce, který je ověřený. A u takto důležitého produktu to platí dvojnásob. Nepořizujte uzávěry od první firmy, na kterou na Googlu narazíte. Dejte si s výběrem na čas, projděte se reference a celé webové stránky. Zamyslete se nad výhodami, které má jeden výrobce nad druhým a postupně vyberte několik, kteří vám svou nabídku produktů a služeb přijdou nejzajímavější. Důležitým faktorem při výběru by měl být také servis. Požární uzávěry jsou totiž něco, co v případě poruchy požaduje okamžitou opravu. 

Příkladem firmy, která se zabývá výrobou protipožárních uzávěrů je firma Spedos. Na výběr máte z mnoha typů požárních uzávěrů a zkušení zaměstnanci vám poradí, jaký typ je pro váš provoz nejvhodnější. Obrovskou výhodou je také neustálý servis.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4