Moderní pergoly z hliníku jsou na vzestupu

Pergolu je exteriérový prvek, který je u každého druhého rodinného domu se zahradou. S pergolou se rázem stává zahrada útulnější a mnohem více obyvatelná. V čem tkví její oblíbenost? V pergole můžete totiž dělat cokoliv a za každého počasí, samozřejmě, pokud to teplota dovolí. Grilování, relaxování, popřípadě wellnes není problémem a to vše na vaší zahradě.

Váháte, z jakého materiálu pergolu vyrobíte? Nabízejí se hned tří základní materiály a to:

  • dřevo,
  • ocel,
  • hliník.

Dřevěná pergola

Prvně se budu věnovat dřevu, jako přírodnímu materiálu, který je pro stavbu pergol typický. Dřevo není vůbec krokem vedle, protože má výborné vlastnosti a zároveň působí útulně. V otázce peněz si dřevo vede také dobře, pokud ovšem nezvolíme nějaký exotický druh. Obrovskou nevýhodou je bohužel údržba, tedy pravidelná péče o dřevo. Pokud dřevo neošetříme kvalitním nátěrem, můžeme počítat s plísní, vlhkostí nebo věčným praskáním laku.

Samozřejmě, že dřevo lze ošetřit natolik, abychom měli pár let "klid", ale stejně nás to čeká, přetírání. Tyto lazury a laky jsou velmi drahé, což celou stavbu dřevěné pergoly prodraží. Zkrátka dřevo není věčné a bezúdržbové, pokud na něj nemáte čas, nepořizujte si ho.

Hliníková pergola

Úplně jiná třída je hliník, který působí moderně a snoubí se v něm jeho úžasná vlastnost, bezúdržbovost! Zcela jistě si musíme uvědomit, že hliníková pergola se nehodí ke každému domu, asi těžko si umím takovou pergolu představit k roubence nebo chatě. Musíme také počítat s vyšší pořizovací cenou, která je úměrná komfortu, který nás bude těšit pokaždé, když půjdeme kolem regálu s lazurou na dřevo. V případě, že je pergla umístěna v místě, kde fouká vítr, je možné vytvořit zasklenou pergolu.

Hliníkové pergoly potřebují také svou péči, ale jen jednou, a to při výrobě. Jelikož jsou vyrobeny z kvalitních profilů, lakují se neméně kvalitními práškovými barvami, což zaručuje onu výbornou odolnost vůči povětrnostním vlivům. Pokud máte rádi moderní technologie stejně jako já, oceníte možnost dálkového ovládání vašeho zastřešení. Samozřejmě to neumí každá pergola, pouze hliníková pergola Placeo. Ta, díky speciální konstrukci a lamelovému zastřešovacímu systému umožňuje nastavení natočení lamel, kterými regulujete průvan nebo osvětlení prostoru pod  pergolou.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4