Projekt vzduchotechniky a její montáž

kabina pro broušení

Vzduchotechnika je něco, bez čeho se neobejde žádný průmyslový provoz. Sváření, broušení a další činnosti totiž přispívají ke vzniku zplodin, které jsou nejen nepříjemné, ale také velmi nebezpečné pro zdraví těch, kteří v prostoru pracují. Proto existují předpisy, které přesně stanovují povinnou vzduchotechnickou výbavu. Instalace a samotná výroba vzduchotechniky jsou ale nesmírně složité záležitosti, proto potřebujete specializované odborníky nejen pro zpracování projektu, ale i pro montáž. A co přesně tyto dvě činnosti obnášejí?

V první řadě musíme vědět, že existuje nějaká projektová dokumentace. To je soubor všech podkladů pro následnou výrobu a montáž odsávacích a dalších zařízení. Bez ní se při celém procesu prostě neobejdete. Projekt pro vás vypracuje projektant vzduchotechniky.

odsávací skříň

Proces projektové dokumentace

  • Jako první vám projektant udělá studii a základní návrh odsávacího systému
  • Potom vypracuje přesné pokyny pro ovládání a řízení odsávání a také dokumentaci o stavební připravenosti
  • Součástí je mimo jiné také 3D vizualizace celého projektu
  • Následuje dokumentace skutečného provedení, kompletní dokumentace projektu a technická zpráva
  • Výrobní dokumentaci dostanete také k vlastnímu zařízení

Každá správná dokumentace potřebuje musí obsahovat veškeré klientovy požadavky a jejich řešení. Je v zodpovědnosti projektanta vzduchotechniky, aby zaručil plnou funkčnost a dosáhl maximální efektivity a vytvořil co nejpřesnější finanční návrh. Projektant také není jenom někdo, kdo si kreslí návrhy a něco počítá, ale musí také dohlížet na montáž jeho návrhu.

Montáž je potom tím jednošší, čím pečlivější projektant vám vytvoří návrh odsávacího systému pro váš objekt. Odsávání není zrovna levná záležitost, takže vybírejte pečlivě. Prohlížejte reference a případně se poptejte na zkušenosti. Pokud zrovna potřebujete návrh a nebo dokonce i montáž vzduchotechniky, doporučíme vám firmu Tigemma Engineering. V oboru se pohybují už přes dvacet let a díky svým jedinečným metodám a vlastnímu výzkumu odsávání a vzduchotechniky patří k českým špičkám. Ať už potřebujete zařídit průmyslové odsávání kouře, pilin, nebo prachu, tato firma vám určitě pomůže.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4