Proč je důležité odsávání stěn do lakoven

Máte v lakovací kabině instalovanou odsávací stěnu? Pokud ne, můžete zvážit přidání jednoho z nejbližších možností. Odsávání do lakovny je účinným způsobem, jak vyčistit jedovaté výpary a páry a zajistit tak bezpečný pracovní prostor.

Pokud ve své lakovně děláte hodně práce s velkým objemem, měli byste zvážit přidání odsávání do lakovny. Mnoho lidí si neuvědomuje, že běžné ventilační systémy výfukových plynů mohou být napjaté a přetížené, což omezuje jejich schopnost pracovat efektivně. To je důvod, proč nenajdete profesionály z oboru průmyslu doporučující směšovací místnosti bez zvláštních systémů větrání. Ve skutečnosti přidání ventilátoru do přepracovaného ventilačního systému problém nevyřeší. Mísí totiž toxické výpary a páry s čistým vzduchem, což ohrožuje vaše zdraví a zdraví vašich spolupracovníků.


Důvody, proč byste měli přemýšlet o přidání odsávání do lakovny


1. Odsávací stěny jsou skvělé pro udržení čistoty pracovního prostoru


Nikdo nechce řešit přestřik. Je to chaotické a může ohrozit kvalitu jinak vynikajícího lakování. Pokud se zeptáte většiny odborníků, kteří lakují automobily, co hledají, v dobré lakovací kabině, pravděpodobně řeknou špičkový ventilátor, který eliminuje přestřik.
Dobré odsávací stěny jsou tak účinné při odstraňování přestřiku, že u drobných prací jsou lakýrníci schopni poskytovat kvalitní lakovací práce mimo lakovací kabinu. Přidání nástřikové zdi může zlepšit čistotu vašeho pracovního prostoru a vytvořit dokonalý hotový produkt.

2. Instalace výfukové stěny sníží riziko kontaminace


Možná vás potěší, že odsávací stěna může poskytnout stejnou ochranu jako technologie downdraft. To neznamená, že je odsávání do lakovny kompletní náhradou za stánkové lakovny, ale pomáhají chránit vaši barvu před nečistotami a úlomky.

3. Odsávací stěny vytvářejí bezpečnější pracovní prostředí


Nelze popřít, že vystavení výparům škodí zdraví člověka. Trávení hodin kolem toxických par a výparů může způsobit vážné zdravotní problémy. I když nemusíte cítit účinky okamžitě, mohou být ohroženy vaše plíce a nervový systém. To je nejvýznamnější důvod, proč je v lakovací kabině důležité řádné větrání. Práce v karosárně bez řádného větrání není v rozporu pouze s doporučeními EPA, může také porušovat státní zákony a hygienické normy. Neohrožujte proto své zdraví, ani zdraví svých pracovníků a pořiďte si odsávání do lakovny.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4