Řezání materiálu - Jaké výhody poskytuje voda, či oheň?

Oheň A Voda, Boj, Ruce, Požár, Teplo, Vypálit, Plamen

Průmysl se od začátků civilizace rozšířil do takové míry, že jsme schopni v obrovském množství řezat materiál a vytvářet nové výrobky denně. Jaké výhody jednotlivé způsoby mají a kde se využívají?

Kdo by řekl, že voda nebo oheň budou prostředky na dělení materiálu. Od sekání dřeva sekerou jsme se rozhodně posunuli dál jaké jsou tedy konkrétní metody dělení materiálu, které jsou nyní oblíbené a na co se používají.

Řezání vodním paprskem


Vodní paprsek se využívá k dělení měkkých, ale také tvrdých materiálů. Spolu s vodou, která je tlakem hnána skrz řezací stroj se podle nutnosti přidávají minerální částice granátu, olivínu a dalších aby mohly řezat i tvrdé plechy. Nejčastější využití je při řezání dlažby vodním paprskem.

Řezání laserem


Laser ve spolupráci s pracovníkem v mechanickém systému, nebo s operačním systémem v automatické výrobě se využívá nejčastěji pro řezání složitých přesných tvarů v masové výrobě.

Řezání plamenem


Oproti vodnímu paprsku je řezání plamenem tepelný druh dělení materiálu. Proto se nehodí pro materiály, které se mohou rozpouštět a tavit. Často se využívá na řezání železničního materiálu, jako například kolejí.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4