Spolehlivé odsávání prachu je základ

To, že jsou průmyslové zplodiny pro člověka nebezpečné, už všichni dobře víme. A i přesto funguje spousta firem bez toho, aniž by si zařídila jakýkoliv filtrační systém. To vede k závažným poškozením zdraví a nespokojenosti pracovníků, kteří se ve znečištěném prostoru pohybují. Přitom existují tak jednoduché způsoby, jak takovým věcem spolehlivě zamezit. Filtrační zařízení by zkrátka měla být první věc, která je do výrobního prostoru nainstalována.

Při průmyslovém provozu vzniká prach, drobné piliny a další nečistoty, které lidé vdechují. V malém množství jsou sice většinou neškodné, ale když se v takto znečištěném prostředí pohybujete pravidelně, rozhodně se na vás jejich vliv do určité míry podepíše. Nejčastěji jsou se zplodinami spojovány onemocnění plic, což dává smysl. Když něco vdechnete, jde to do plic. Mikroskopické částice se na stěnách plic usazují a při přesažení určité tolerované hranice dojde k vážným nemocem a chorobám. Trpí tím především ti, kteří pracují jako svářeči. Často totiž vdechují částice oxidů, zinku, mědi nebo teflonu. To má za následek buď akutní horečku z kovů nebo chronickou pneumokoniózu. Obě tyto choroby jsou velmi nepříjemné a mnohdy vznikají úplně zbytečně kvůli nedodržení základní bezpečnosti.

odsávání prachu

Mnohdy přitom pomůže průmyslové odsávání prachu, které může být buď statické, nebo mobilní. Zaberou sice relativně mnoho místa, ale zdraví pracovníků za to rozhodně stojí. Z odsávání těží také majitel firmy. Počáteční investice je sice docela vysoká, ale vrátí se ve formě zdravých a spokojenějších zaměstnanců. Filtrace se také postará o to, že se částečky nebudou usazovat v místě výkonu práce a ušetří tak mnoho starostí s úklidem.

Další výhodou odsávacích zařízení pro majitele firem je to, že firmy, které se odsávací technikou zabývají, nabízejí nejen montáž, ale i návrh, projekt montáž i servis. Vše tak dostanou od jedné firmy, která má o konkrétním zařízení dobrý přehled a umí tak rychle reagovat na jakýkoliv problém. 

Teď už vidíte, že odsávací zařízení mají mnohem více výhod než nevýhod. Tak proč je nepoužívat?

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4