Špatný výběr instalatéra se prozdraží

kotol na tuhé palivo

Mnoho z vás někdy zažilo, že mu v domácnosti kapal kohoutek, protékal záchod nebo jen potřeboval během rekonstrukce zapojit nové vodovodní vedení. Pokud jsme zruční kutilové, mnoho věcí zvládneme sami, bohužel někdy se to bez odborní pomoci neobejde. Například poslední zmíněná situace, kdy potřebujete nový vodovodní rozvod jde těžko dělat po "domácku", potřebujete totiž určité nářadí. Proto si povoláváme do služby instalatéry a dnes si povíme, jak vybrat toho správného.

Sháníte-li instalatéra, chcete od něj kvalitu, přesnost a dochvilnost. Na oplátku jste schopni zaplatit tolik, kolik si řekne. Bohužel existují i případy, kdy se jedná o těžký amatérismus a člověku dokonce připadá, že si dotyčný dělá legraci. Práce je odfláknutá, protahuje se a vy tak celou rekonstrukci protahujete, což se prodražuje. Právě proto jsem se rozhodl napsat tento článek, kde vám poskytnu pár rad, které by měly vést k výběru kvalitního řemeslníka.

Instalatérství je někdy věda

Instalatérství není žádná "amatéřina", pokud alespoň z části nahlédnete pod její pokličku zjistíte, že se jedná o velmi široký obor, kde není prostor na chyby. Profesionála nepoznáte podle padnoucích montérek nebo velkého kufru s nářadím, proto je potřeba nejednat ukvapeně a oslovit instalatéru v okolí hned několik. Dalším krokem je porovnání nabídek a rozhodnutí dle subjektivního pocitu z řemeslníka a pochopitelně i poměr cena versus výkon.

Všeuměl není v kurzu

Pokud hledáte instalatéra, měli byste si uvědomit, že se nejedná pouze o vodovodní rozvody a armatury, ale také o topení a plyn, často se ve jménech firem používá zkratka VODO-TOPO-PLYN. Pokud však narazíte na všeuměla, který vám nekompromisně tvrdí, že se postará o dům od sklepa až po střechu, měli byste od něj dát ruce pryč. Takový řemeslník nemůže sledovat trendy a průběžně se vzdělávat a zdokonalovat, proto je lepší vybírat z osvědčených firem, které mají osvědčené distributory s materiálem. Není tak problém sehnat flexi hadice, termohlavice nebo kotel na tuhá paliva.

Ale radši nakupte solární osvětlení, ať na to váš instalatér vidí.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4