Osvětlení vitrín: Jedině LED technologií

led osvětlení do vitrín

Dnes se budeme bavit o osvětlení vitrín LED technologií. Jelikož se jedná o poměrně populární a osvědčenou technologii, rozhodl jsem se jí věnovat tento článek. Začnu v minulosti, kdy jediným způsobem, jak něco osvětlit byl oheň, záhy se objevily svíčky a trochu později lampy na bázi oleje. Revolučním objevem byla žárovka, která funguje na principu rozžhavení wolframového vlákna při průchodu elektrického proudu. Důvodem, proč jsou na ústupu je jejich nízká účinnost a spotřeba právě elektrické energie. Místo toho jsou masově nahrazovány moderními LED technologiemi, které zažívají boom.

Co je to LED?

LED neboli LEDka je elektronická polovodičová součástka, která vyzařuje světlo. Skládá se ze speciálního P-N přechodu, kterým prochází elektrický proud v tzv. propustném směru. Pokud jsou splněny výše popsané podmínky, dioda začne emitovat nekoherentní světlo s úzkým spektrem.

Výhody LED technologie

Důvod, proč je hojně nasazována LED technologie už jsem nastínil, nicméně nyní zmíním ještě pár dalších benefitů. Mezi ně patří zejména:

  • LED snižují náklady na provoz a údržbu osvětlení.
  • Průměrná životnost světelných diod se pohybuje kolem 50 000 až 100 000 hodin.
  • Jsou ekologické = není potřeba je složitě likvidovat v porovnání s jinými zdroji světla.
  • Chromatičnost technologie LED pro aplikace například ve veřejném osvětlení dosahuje hodnot až 8 000 K.
  • Oproti konvenčním technologiím je distribuce světelného toku do prostoru a provozní účinnost technologie LED až 98 %.
  • LEDky jsou provozuschopné elektrickým proudem z distribuční sítě (230V) tak i při napájecím napětí 12V / 24V.


Obecně lze říci, že technologie LED patří mezi moderní a vysoce perspektivní osvětlení ve všech oblastech použití. S touto technologií se můžeme potkat téměř všude, jen tak namátkou v automobilovém průmyslu, domácnostech, veřejném osvětlení nebo smartphonech, noteboocích a jiné elektronice. Jak jsem zmínil v úvodu, tento článek vznikl díky široké nabídce LED osvětlení do vitrín, které můžete sehnat v e-shopu EXPOINT.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4