Jsou lepší cyklistické kalhoty nebo tříčtvrťáky?

maloja kalhoty

Za chvíli má svátek Anna a víte, co se říká? Svatá Anna, chladno z rána, bohužel už to pociťujeme i teď, pokud sedíme na zahradě do pozdních hodin. Žádné horké večery už nejsou, začíná být pěkně zima. Proto mě napadlo napsat tento článek, který je určen cyklistům a cyklistickým kalhotám. Zaměřím se pouze na dlouhé a tříčtvrťové kalhoty.

Tříčtvrteční cyklistické kalhoty

Tento typ kalhot není nikterak zvlášť oblíbený, nicméně skrývá hned několik zásadních výhod. Tou největší výhodou je fakt, že při chladném počasí udrží cyklistovi kolena a stehna v teplé, tudíž můžete podat větší výkon a nebudou vám tuhnout svaly. Na trhu se dají sehnat modely, které jsou zateplené, pro větší chlad a naopak nezateplené, které například chrání před deštěm v létě, vy si tak můžete vybrat vhodný modle podle aktuálních klimatických podmínek. Dámské modely mají na rozdíl o pánských více rozšířené nohavic, které vypadají elegantně. Při výběru se dívejte po modelech, které jsou vyrobeny ze strečového materiálu, doplněny o speciální reflexní prvky, které zvýší vaši bezpečnost v provozu.

Cyklistické kalhoty

Abyste viděli cyklistu v dlouhých kalhotách, to už chce řádnou zimu, nicméně i tento typ kalhot se někdy hodí a v šatníku každého cyklisty by neměl chybět. Při výběru byste se měl zaměřit zejména na materiál, který by měl zahřát. Pokud nejsou přímo uzpůsobeny "zimnímu" provozu, je nutné koupit o číslo větší, abyste pod ně oblékli ještě hřejivou vrstvu oblečení! Vrcholné modely cyklistických kalhot mívají namáhané části vyrobeny ze speciálních materiálů, které zabraňují profouknutí, promoknutí a odření. Na zadní straně najdeme odvětrávací otvory, které odvedou pot. naopak bývá odvětraná. Pokud budete používat kalhoty i pro jiné sporty, měly by jít výstelka odnímat. Stejně jako tříčtvrteční kalhoty jsou velmi často opatřeny reflexními prvky pro zvýšení viditelnosti a bezpečnosti cyklisty či uživatele elektro koloběžek.

Pokud váháte, jaké cyklistické kalhoty vybrat, doporučím vám kalhoty maloja, které se pyšní výborným poměrem cena versus výkon.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4