Podlahové pásky: Jaké jsou zákonné povinnosti?

 páska pro dopravní značení

Velké společnosti i malá samoobsluha mají jednu věc společnou: efektivní skladové hospodářství a distribuci zboží. Každá společnost může vydělat na lepší organizaci práce a pohybu materiálu a jeho zásob. Řídit distribuční centrum jakýchkoliv rozměrů vyžaduje určité povinnosti, které je nutné splnit. Jaké to jsou? A kdy se používá páska pro dopravní značení?

Bezpečnost práce

Usměrnění provozu ve skladu vám usnadní nákup barevných podlahových pásek. Tyto pásky jsou viditelné a nejsou cenově nákladné. Označení podlahy skladu vám napomůže s lepší organizací i bezpečností tím, že páskou jasně určíte, kde má být skladováno jaké zboží, které úseky a cesty naopak musí zůstat volné. 

Pro vyšší bezpečnost využijte pásky také pro vymezení oblastí pro nakládku a vykládku zboží, bezpečných či nebezpečných zón. Stejně tak páskou zvýrazníte kluzkou část podlahy. Promyšlený systém vám výrazně usnadní život. Podlahové pásky zkrátka musí splňovat požadavky na značení z hlediska bezpečnosti práce. 

Značení je  ukotveno v legislativě v zákonu č. 309/2006 Sb. o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a konkrétně § 6. Pro zaměstnavatele z tohoto zákona plyne povinnost opatřit podlahu právě bezpečnostními značkami, upozorňující zaměstnance na rizika. U značení je nutné vybrat vhodnou symboliku, které porozumí i jiné kultury, například návštěvy ze zahraničí. Značení je třeba provádět ve vnitřních pracovních prostorách objektů v souladu s obecně závaznými normami a předpisy ČSN 26 9010, ČSN 26 9030 a nařízením vlády č. 11/2002 Sb. 

Pomocí pásek můžete rovněž oblepit podlahy v tělocvičně, schody, upozornit na ostré hrany. Vybírejte si kvalitní podlahové pásky s vinylovými lepidlem, které snadno aplikujete i sejmete z jakéhokoliv povrchu. Důležitá je dobrá viditelnost pásky, barevná škála, snadná aplikace a nízká ceny. Podlahové pásky musí být rovněž odolné vůči vodě, olejům a chemikáliím i mechanickému opotřebení. S kvalitním dodavatelem toto zvládnete na jedničku. Na trhu najdete různé typy pásek od klasických po fotoluminescenční značení. 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4