Jak vybrat mobilní plošinu, aby vám vyhovovala po všech stránkách?

mobilní plošiny

Sortiment mobilních plošin je na dnešním trhu opravdu široký a rozmanitý, přičemž co model, to jiný účel využití. Pokud chcete plošinu využívat co nejvíce, je důležité, aby byla konstruována přímo pro konkrétní pracovní prostředí. Sehnat ji můžete v různých podobách, variantách, ale také velikostech. Jak vybrat tu správnou, aby vám posloužila za každé situace, do které se dostanete?

Prvně je důležité vymezit si veškeré požadavky na manipulaci. Stejně tak byste měli prodejce mobilních plošin informovat o tom, v jakém prostředí plánujete stroj nejvíce využívat. Základními parametry plošin jsou nosnost koše včetně jeho rozměrů, pracovní výška, boční dosah, čas zdvihu, celková hmotnost plošiny a rozměry samotné plošiny.

Mechanismus zvedání je alfou a omegou

Zaměřit byste se měli především na mechanismus zvedání. Vybrat si můžete z několika typů pracovních plošin.

Sloupová plošina

První možností je sloupová plošina vyznačující se jednoduchostí. Používá se především v halách, skladových prostorech a různých budovách. Sloupová plošina je všestranná, používá se k montážím i údržbě ve výškách.

Nůžková plošina

Další verzí je nůžková plošina, kterou využívají hlavně stavební a průmyslové firmy. Stejně tak se používá i v energetice. Její pracovní dosah je vyšší než u plošiny sloupové. Jsou k dostání jak elektrický poháněné nůžkové plošiny, které jsou určené do interiéru, a dieselové pro práci v terénu.

Kloubová plošina

Zapomenout nesmíme ani na kloubovou plošinu, která kombinuje vlastnosti kloubové a teleskopické plošiny. Pyšní se tak větší flexibilitou, navíc ještě jednoduchým ovládáním a nízkou hmotností. Hlavní předností kloubové plošiny je výkyvný koš.

Teleskopická plošina

V případě, že potřebujete mít co největší dosahy, sáhněte po teleskopické plošině, která je snadno ovladatelná, a to i přes její vyšší hmotnost.

Přívěsná plošina

Závěrem za zmínku stojí ještě přívěsná plošina se širokým spektrem využití. Samozřejmostmi jsou flexibilita, nízká hmotnost a vysoký boční dosah. Co se nosnosti plošiny týče, pohybuje se okolo 250 kilogramů. Přívěsná plošina má navíc nízkou hmotnost, a tím pádem je možné ji přepravovat automobilem s tažným zařízením.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4