Fungují pasti na štěnice?

past na štěnice, hubení štěnic

Štěnice si můžete přivést odkudkoliv a nezáleží na Vaší čistotnosti. Co je v konečné fázi důležité, jak rychle se jich zbavíte. Je třeba zamezit jejich množení a vyhubit je, protože se množí rychle, jsou extrémně odolné a vydrží mnoho týdnů hladovět. Jak je tedy jednou provždy vyhubit?

Jste dostatečně vyděšeni? My také, ale než se pustíte do paniky, je vhodné se ujistit o výskytu štěnic. Jednou z hlavních indikací přítomnosti štěnic jsou kousance na těle vyskytující se v řadě. Štěnice se totiž živí naší krví. Dalším důkazem jsou malé hnědočervené tečky v okolí lůžek, které jsou vlastně výtrusy štěnic. 

Pokud si stále nejste jisti a nechcete domácnost vystavit panice, pořiďte si pasti na štěnice!

 

Jak pasti na štěnice fungují?

V zásadě záleží na typu pasti, ale společné mají to, že slouží k nalákání a polapení štěnic. Slouží tedy k monitorování hmyzí situace a ne jako aktivně hubící možnost. Výhodou těchto pastí je Váš klid na duši, že v případě výskytu štěnic se o nich okamžitě dozvíte a můžete začít s hubením.

 

Jak postupovat v případě výskytu štěnic?

Zachovejte chladnou hlavu. Pokud bydlíte v budově s více byty, kontaktujte správce budovy a sousedy, aby taky zahájili hubící akci. Štěnice se totiž rychle roznesou do ostatních bytů i nejužší skulinou. Pokud byste deratizovali pouze Váš byt a štěnice už měli šanci uniknout, rozhodně se posléze k Vám vrátí. 

První pomocí jsou profesionální postřiky na štěnice, které se aplikují do místa výskytu a okolí. Tyto postřiky fungují skvěle s kombinací s dýmovnicí, která s jistotou zasáhne každou skulinku místnosti a máte jistotu, že jste udělali všechno co jste mohli. Vždy postupujte podle daných instrukcí a pokud máte děti či domácí mazlíčky, možná je nechte pár dní u přátel, aby nedošlo ke zdravotním potížím.

Pokud ovšem se stihly štěnice rozmnožit, tak je možné, že Vám ani tyto akce nepomůžou a budete muset vsadit na pomoc profesionálních deratizérů.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4