SJM a podnikání: 5 věcí, které je dobré vědět

sjm a podnikání

Co znamená zkratka SJM? Proč je to důležité vědět před tím, než se rozhodnete pro sňatek? Pokud neznáte odpovědi na tyto otázky, tento článek je pro vás.

Manželství je stále populární, přestože se přes polovina manželských párů v dnešní době rozvádí. K tomu ale více přispívá odstranění stigma, které ještě minulé století postihovalo rozvedené jedince. Přesto, manželský svazek může představovat mnoho výhod, ale i povinností v očích zákona.

SJM, neboli společné jmění manželů je veškeré jmění, které jeden, nebo oba manželé získají v době trvání manželství. Až na výjimky se tento zákon týká veškerého zisku, získaného v době manželství. 

 

5 důležitých informací, které byste měli vědět

1. Stejné ale platí i pro dluhy. Pokud dluh je zapsán na jednoho manžela, automaticky se týká i manžela druhého. 

2. Co ovšem ovlivňuje platnost zákona je předmanželská smlouva, která může ochránit majetek obou manželů a ušetřit mnoho starostí při případném rozvodu. Již dávno se nepovažuje za projev nedůvěry, ale zodpovědnosti a respektu.

3. Pokud jste v době manželství získali podíl na společnosti, jako majetek se stává podíl i součástí SJM, nikoliv však práva spoluvlastníka podílů společnosti, jako je právo účastnit se valné hromady a jiné, podle typu společnosti. Stručně, rozdíl mezi sjm a podílovým vlastnictvím je ten, že podílové vlastnictví jako majetek patří do společného jmění, ale nezaručuje moc ve společnosti

4. Pokud jste již byli spoluvlastníkem firmy před nabytím manželství a přejete si převést nejen majetek, ale řešit převod spoluvlastnického podílu do společného jmění manželů, firma SAMAK Business Advisory s.r.o. je pro vás ta správná volba. Již mnoho firmám, i jednotlivcům pomáhají s převodem podílů společností, s mezigenerační obměnou a zároveň si zachovat respekt a celistvost rodiny.

5. Během tohoto období může být stresující pro oba manžele spolu jednat, proto kromě odborníka na převod vlastnictví existují služby párového terapeuta, kterého nemusíte navštěvovat pouze za extrémních podmínek. 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4