Retardéry - otravné zbytečnosti, nebo jednoduché a efektivní zajištění bezpečí?

 

Retardéry mohou být otravné pro ty, co rádi jezdí rychle, ale pokud máte dítě, nebo zvíře, rozhodně oceníte, že v určité oblasti musí auta zpomalit, nebo by si zničili podvozek. 

Výhody a nevýhody zpomalovačů

Nejdříve se soustřeďme na nevýhody. Průzkumy v Británii potvrdili, že spotřeba pohonných hmot výrazně roste při snížení rychlosti přes retardéry. To by se ještě dalo zvládnout, pro celkovou bezpečnost, ale tímto snížením se zvyšuje také hlučnost, doba, kterou auta stráví na silnici a zvýší se také produkce škodlivých plynů. Také v oblasti rychlé záchranné služby jsou retardéry nevýhodné. 

To všechno se ale dá považovat za dočasný problém, protože časem budeme muset omezit automobily na spalovací pohonné hmoty a soustředit se na výrobu dostupných elektromobilů. Celková bezpečnost pro řidiče a chodce se dá považovat za důležitější, než schopnost větrat celý den. 

Typy zpomalovačů

Zpomalovače se vyskytují v několika provedeních. Jejich hlavní dělení je na zpomalovače vytvořené z celkového navýšení vozovky a na připevňovací zpomalovací polštáře. První typ se vyznačuje výraznějším zpomalení aut na delší dobu, protože jsou i několik metrů dlouhé a rychlé projetí přes ně by mohlo stát auto podvozek. Jsou bytelné a velmi účinné, ale nelze je jednoduše upravit. Na druhou stranu zpomalovací polštáře mají více typů a velikostí, které mohou být vhodné pro určité silnice. Jsou dočasně připevněné a lze je snadno upravit. Ovšem nevydrží věčně a je nutné je pravidelně obměňovat, jinak ztratí svůj kýžený efekt.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4