3 typy rozdělení termovizí

Využití termovize je způsob, jak ve ztížených podmínkách, jako je tma, déšť nebo mlha, sledovat např. zvířata při lovu. Termovizi je samozřejmě také možné využít ve stavebnictví nebo medicíně nebo vědě a výzkumu. V tomto článku si povíme, jakým způsobem je můžeme využít v myslivectví.

Termovize na pozorování

Jedním ze způsobů využití termovize je pozorovací termovize. Jedná se o nejdostupnější termovizi, kterou je možné použít pro široké použití. S jejich pomocí je možné rozpoznat od 500 do 1800 metrů. Tyto přístroje mají také velmi často možnost nahrávání videa nebo tvořit fotografie. Většinou je také možné je propojit s telefonem a sledovat tak obraz on-line.

Termovizní předsádky

Tento typ termovize je možné využít na pozorování z ruky. Pokud si však pořídíte adaptér, je také možné jej připevnit k monokulárnímu dalekohledu. Velkým pozitivem je také nízká hmotnost, malý rozměr a také odolnost vůči silným zpětným rázům.

Termovizní zaměřovače

Tyto zaměřovače je možné využít nejen pro pozorování z ruky, ale také je možné je připevnit ke zbrani. Z tohoto důvodu jsou také velmi odolné vůči zpětným rázům. Velmi často jsou také voděodolné. K nastřelení u těchto zaměřovačů je potřeba pouze jeden výstřel. Některé modely termovizních zaměřovačů také obsahují dálkoměr, díky kterému budete přesně vědět, jak daleko se váš cíl nachází.

 

Zajímá vás spíše noční vidění? Pak klikněte sem.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4