Podlahové značení se provádění několika způsoby

podlahové značení

Bezpečnostní značení se stalo součástí několika legislativních úprav, mezi které se řadí například zákony, vyhlášky nebo normy. Tím hlavním je Zákon č. 309/2006 Sb. o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a konkrétně § 6. Každý zaměstnavatel je tak povinen opatřit prostor bezpečnostními značkami nebo tabulkami, které budou informovat osoby o bezpečnosti práce a případných rizicích!

Stejně jako přítomnost těchto značek je důležitý i vzhled. Sjednocení symboliky pouze s drobnými změnami je nutné zejména proto, aby podlahovému značení rozuměl i cizinec nebo člověk s nižším intelektem. Přesný tvar, barvu a provedení udává nařízení vlády č. 375/2017 Sb. o vzhledu, umístění a provedení bezpečnostních značek a značení a zavedení signálů.

Výhody bezpečnostního značení

Pokud ještě takové značení nemáte, je nejvyšší čas si ho obstarat, protože se vystavujete vysoké pokutě! Hledáte společnost, která tyto úkony zajistí? Dál už hledat nemusíte, kontaktujte společnost JACLEAN, která má bohaté zkušenosti. Opatřením bezpečnostního značení splníte jak požadavky dané legislativou BOZP, tak požadavky mnohých provozovatelů při skladování a manipulaci s materiálem.

Technologie podlahového značení

Podlahové značení se nejčastěji provádí pomocí dvojice základních technologii a to:

  1. Akrylátovou barvou,
  2. Podlahovými páskami.

Akrylátová barva

Tato technologie spojuje hned několik výhod, zejména však proměnlivou šířku čáry nebo velmi vysokou přilnavost k podlaze, tím je zaručena vysoká životnost a stálobarevnost. Barva se aplikuje pomocí zařízením bez spalovacího motoru, která neznečistí halu. Po aplikaci je nutné nechat barvu vytvrdnout, cca 5 hodin, poté můžete podlahu zatížit. Jedná se o dražší řešení v porovnání například s páskami.

Podlahové pásky

Pro toto řešení sáhnete ve chvílích, kdy potřebujete ušetřit peníze i čas. Podlahové pásky jsou vyrobeny z odolného kaučukového lepidla, které zaručuje poměrně vysokou odolnost vůči chemickému i mechanickému poškození. Aplikace je snadná a velmi rychlá, je však nutné pamatovat, že nelze použít tam, kde jezdí těžké vysokozdvižné vozíky.

Obnovení podlahového značení

Tato fáze přichází na řadu tehdy, pokud je nadměrným namáháním poškozena jedena z výše zmíněných technologií bezpečnostního značení. Čas od času je nutné značení obnovit, součástí je odstranění zbytků staré pásky nebo barvy a aplikace nové vrstvy.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4