Ocelové lano 8mm – Jaká je jeho cena?

ocelová lana

Pokud nutně potřebujete něco uchytit, tak abyste si byli jisti pevností onoho úchopu, tak je třeba použít ocelové lano. Nebudete jediní, používají ho v široké míře různé průmysly – například lesaři, kteří na ně připevňují dřevěné klády a ty jsou sakra těžké.

Kde se ocelová lana používají?

Jestli se odhodláte k použití ocelového lana, tak jej doplňte železnou karabinou, to máte nesmrtelnou kombinaci pevnosti za skvělou cenu. Takové lano, které je z látky určitě není připraveno na nějaké úkony a má nižší nosnost, než je požadováno. Kromě lesnictví se ocelová lana uplatňují i ve stavebnictví – tam jsou často esenciální k tomu, aby byla práce udělána dobře a nikdo se nezranil. Třeba takové vrátky, které používají fasádníci jsou ocelovým lanem vybavena, ocelová lana používají i pro jeřáby nebo se jimi vytváří i konstrukce mostů, jelikož samotný most vyztužuje a vydží stát déle. Třeba jako slavný Golden Gate bridge.

Jaké ocelové lano vybrat?

Technicky pokaždé, když potřeba zvednout nebo i přemístit velice těžký náklad, tak se používají. Jistě, že i tady platí přímá úměrnost – čím je náklad těžší, tím silnější lano budete potřebovat. Také je třeba myslet na ohebnost lana a na to, kolika pramenné tato lana jsou a jakým způsobem jsou provázána. Cena jednoho 8mm ocelového lana se může pohybovat od 20 do 30 korun za běžný metr, ale vzhledem k tomu, že při manipulaci s ocelovými lany jde často o život, tak doporučuji při nákupu ocelových lan na eshopu vybírat ty eshopy, které mají nějaké renomé, jako ocelová lana Elis.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4